Наверх
Меню
Меню
Событие
02/12
Виставка авторської ляльки «Невигадані історії»
Изображение сделано 28.11.21 в 16.54.jpg
Изображение сделано 28.11.21 в 16.54.jpg

Виставка авторської ляльки «Невигадані історії»

2 грудня 2021 року о 16. 00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка авторської ляльки Ярослави Рассаднікової «Невигадані історії». 

Виставкова експозиція презентує понад 25 авторських ляльок київської мисткині, виконаних із полімерної глини, пап’є-маше та текстилю. Переважно це казкові герої – «Арлекін і Коломбіна», «П’єро», «Шляпник і Ко» та інші, створені у власній інтерпретації. Поряд з казковими героями представлені також і персонажі художніх творів – Тев’є-молочник, Діва Плавалагуна. Серед експонатів є фантазійні та філософські твори – «Музика відображення душі», «Плинність часу» тощо.

Ярослава Рассаднікова працює з авторською лялькою тринадцять років. Художник-модельєр за фахом, майстриня власноруч виготовляє одяг та аксесуари для ляльок, використовуючи різні матеріали – вовну, шкіру, бісер, напівкоштовні камені. Ескізи своїх творів авторка малює рідко, адже, за її словами, лялька народжується такою, якою хоче.

Особливість творчості Ярослави Рассаднікової в тому, що всі образи, які вона створює, зовсім різні. Єдине, що їх об’єднує – це досконале виконання і схожість її авторських ляльок на живих істот.  

 

«Надихаюся незвичайними обличчями людей, красивими фактурами тканин, антикварними та вінтажними штучками. Читаючи казки з дітьми, часто хочеться втілити свою версію персонажа і я беруся за справу. Кожен персонаж зі своїм неповторним характером розповідає свою історію. Звідси і назва виставкового проєкту «Невигадані історії», – розповідає лялькарка.

 

Куратор виставки: Ксенія Башуцька, завідувачка науково-експозиційного відділу НМУНДМ.

Виставка триватиме до 23 січня 2022 року.

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2

 

 

Для довідки:

Ярослава Рассаднікова народилася в місті Краматорськ у 1980 році в сім'ї художників. Нині мешкає і працює в Києві. За професією художник-модельєр, модний дизайнер. За слова авторки, ляльок майструвала з дитинства з різних ганчірочок, кульбаб та іншого підручного матеріалу. Любила малювати, вишивати, плести макраме і навіть не підозрювала, що ці навички можуть стати у пригоді в подальшому творчому житті. 

До зустрічі з авторською лялькою працювала за професією в дизайн-студії, лабораторії моди. Потім у мисткині був свій магазин жіночого одягу. У 2008 році вона відкрила творчу майстерню одягу та аксесуарів ручної роботи із вовни. 

З авторською лялькою познайомилася випадково, проходячи повз лялькову галерею на Подолі. З'явилася мрія навчитися робити своїми руками це диво. Пішла на лялькові курси та навчилася. 

 

 

У 2019 році Ярослава Рассаднікова створила колекцію ляльок для Бельгійського лялькового театру. 

2019 році українська лялькарка увійшла до трійки переможців престижної премії Hannie Sarris Dutch and Belgian institute of DollArt. 

Київська майстриня бере активну участь у міжнародних конкурсах, для яких створює тематичні роботи.

Роботи художниці знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Америки, Франції, Бельгії та Японії тощо.

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **