Наверх
Меню
Меню
Событие
10/09
Презентація виставкового проєкту ТАТУ, ШОЛОМ ТИСНЕ
20 NAMU Con agenda_F_img.jpg
20 NAMU Con agenda_F_img.jpg

Презентація виставкового проєкту ТАТУ, ШОЛОМ ТИСНЕ 

Сучасне мистецтво з колекції NAMU

З 10 вересня по 28 листопада 2021 року в Національному художньому музеї України триватиме виставковий проєкт «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU». Виставка не лише вперше масштабно представить музейну збірку творів з другої половини 1980-х донині, а й розгляне художній процес останніх тридцяти років через оптику класичного музею. Історія колекціонування традиційним музеєм творів сучасного мистецтва, його взаємини з сучасною динамічною арт-спільнотою презентовано через документально-архівну частину експозиції та її поділ на збірки, що унаочнюють шляхи колекціонування. Виставковий проєкт має на меті зробити критичний перегляд недалекого минулого та в світлі дискусій про музей сучасного мистецтва окреслити напрямок руху у колекціонуванні сучасного мистецтва.

Назву проєкту «Тату, шолом тисне» взято з однойменного твору Олександра Гнилицького 1990 року, в якому художник зокрема тонко іронізує над спробами сучасних митців 1990-х болісно долати зв'язок із застарілою художньою традицією. Цей образ резонує з прагненням музею, досить традиційної інституції, сформувати колекцію сучасного мистецтва. На цьому шляху музею доводиться долати безліч перешкод: від звичайної неготовності прийняти сучасне мистецтво поряд з класичним до зволікання владних структур із додатковими приміщеннями та ресурсами. Промоційна кампанія проєкту створена у співпраці з художниками – Ксенією Гнилицькою, Ніколаєм Карабіновичем та Давидом Чичканом, які є ровесниками сучасного мистецтва в Україні. Розробляючи афіші для виставки, вони звертаються до конкретних творів з колекції NAMU та використовують метод апропріації щодо мистецтва українського постмодерну. Це символічно розгортає проєкт в майбутнє і засвідчує наміри музею продовжувати музеєфікацію сучасних практик та бути відкритим до нового.

Виставка «Тату, шолом тисне» розгортатиметься у 5 залах, де буде представлено понад півсотні творів, серед яких як традиційні медіуми – живопис та графіка, так і відео-арт, фото й документація перформансів. 

В експозиції можна простежити еволюцію взаємин музею із сучасним мистецьким процесом від ролі майданчика для презентації експериментів межі 1980-х – 1990-х до усвідомленого й цілеспрямованого колекціонування творів сучасного мистецтва і тісної співпраці з художньою спільнотою. В архівно-документальному залі вперше представлено огляд, впорядкування й аналіз історії музею в контексті руху сучасного мистецтва і його представлення на виставках 1990-х років.

Глядачі вперше матимуть змогу побачити громадську колекцію творів сучасного мистецтва, яка надійшла до Національного художнього музею України завдяки аукціону «Час меценатів» 2004 року. Ініційована «Фондом Мазоха» (Ігор Подольчак та Ігор Дюрич) акція об'єднала музейників, колекціонерів, бізнесменів, культурних діячів, художників і мистецтвознавців, які прагнули підтримати музей у створенні колекції сучасного мистецтва. На виставці представлені твори Павла Макова, Олександра Гнилицького, Гліба Вишеславського, Іллі Чичкана, Віктора Марущенка, Олександра Глядєлова, Андрія Сагайдаковського, Юрія Соломка, Дмитра Дульфана, Ігоря Гусєва, Василя Цаголова та інших.

В експозиції також будуть показані відібрані твори з колишньої корпоративної колекції АТ «Градобанк», яка після тривалих судових процесів у 2016 році увійшла до зібрання  NAMU. Це полотна Олександра Ройтбурда, Юрія Соломка, Яни Бистрової, Валерії Трубіної, Тіберія Сільваші, Миколи Кривенка, Дмитра Кавсана, Сергія Панича, Марини Скугаревої, Олега Тістола та ін. 

У виставкому проєкті буде представлено медіа-мистецтво 2000-х, як і останні надходження до музейної колекції 2010-х років, серед яких роботи Нікіти Кадана, Володимира Кузнєцова, Алевтини Кахідзе, Тараса Полатайка та мистецького угрупування «Відкрита група».

У рамках виставки запланована широка паралельна програма, яка дозволить охопити не лише проблематику власне сучасного мистецтва та його колекціонування, а й ширше осмислення культурного контексту останніх 30-ти років. Серед заходів – кураторські екскурсії, артіст-токи, лекції та «прогулянки експозицією» із сучасними художниками. 

 

Відкриття проєкту «Тату, шолом тисне» відбудеться 10 вересня (п’ятниця) о 18:30.

Музичний супровід події – DJ DERBASTLER.

 

Кураторська група: Оксана Баршинова, Тетяна Жмурко, Дарина Якимова, Анна Алієва, Катерина Цигикало.

Виставка триватиме до 28 листопада 2021 року.

Адреса: вул. М. Грушевського, 6, Київ.

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **