Наверх
Меню
Меню
Новость
02/07
МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ УКРАЇНСЬКО-ЛИТОВСЬКИЙ ПЛЕНЕР “FLUXUS RESIDENCE”
Афіша.jpg
Афіша.jpg

МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ УКРАЇНСЬКО-ЛИТОВСЬКИЙ ПЛЕНЕР “FLUXUS RESIDENCE”

Україна та Литва здавна мають спільні точки дотику й досвід ефективної колаборації у різних галузях. Тож у межах проєкту розвитку співробітництва між країнами, ініційованого Посольством Литовської республіки в Україні, на початку серпня 2021 року відбудеться міждисциплінарний українсько-литовський пленер “Fluxus Residence”.

Проєкт фінансується в межах Програми Співробітництва з Метою Розвитку та Сприяння Демократії, а реалізують його партнерські організації – ГО “Міжнародний інститут культурної дипломатії” та Zhovid The Residence.

Окрім суто мистецького складника, проєкт спрямований на створення прецеденту – розвиток місцевих культурних, освітніх та соціальних ініціатив. Він акцентує нагальну потребу у культурній та освітній децентралізації в регіонах України, зокрема у вимираючих селах Сновського району Чернігівської області. Нині економічне та культурне життя сконцентроване у столиці та великих містах, а місцеві громади відчувають певний брак можливостей для індивідуального розвитку, доступу до культурних подій та неформальної освіти. Отже, місією проєкту є соціальна активізація та залучення місцевої молоді до діяльності Zhovid The Residence, забезпечення можливості її знайомства з новітніми художніми практиками та елементами неформальної освіти під час проведення пленеру “Fluxus Residence”. Заплановано низку заходів за безпосередньої участі місцевої громади, а саме: лекції з елементами інтерактиву, зйомки експериментального кіно, майстер-класи та перформативні практики.

У співпраці з Жовідьським старостинським округом та місцевою молоддю – учнями музичної школи ім. Н.Г.Рахліна, Першої гімназії м. Сновськ та середньої школи с. Нові Боровичі Сновського району – проєкт продовжить культурно-мистецькі та соціально-освітні ініціативи ГО МІКД та Zhovid The Residence – культурного кластера, який має успішну історію інтегрування в місцевий контекст.

Нова культурна ініціатива “Fluxus Residence” присвячена святкуванню ювілеїв засновників міжнародного мистецького руху Fluxus – 90 років від дня народження Джорджа Мачюнаса (1931–1978) та 100-річчя Йонаса Мякаса (1922–2019). Міжнародний мистецький рух художників, композиторів і дизайнерів Fluxus (від лат. Fluxus: течія, той, що тече) було засновано у далекі 1960-ті. Утім, його головні ідеї – глобалізм, єдність мистецтва та життя, відсутність меж між видами та жанрами мистецтва, експериментаторство, імпровізація, гра, подовженість у часі та ін. – сьогодні надактуальні.

У пленері візьмуть участь українські (Іван Сауткін, Микола Гончаров, Олексій Сай) та литовські автори (Ірма Балакаускайте/ Irma Balakauskaite, Юрга Барілайте/ Jurga Barilaite, Денісас Коломицкіс/ Denisas Kolomyckis).

Резиденція завершиться безпрецедентною для місцевого контексту виставкою-перформансом, на якій буде продемонстровано твори різних видів мистецтва (візуального, аудіовізуального, музичного та перформативного). У подальшому планується друк художнього альбому пленеру й проведення виставок – перформансів в Україні та Литві (2021–2022).

 

02.08.–15.08.2021

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **