Наверх
Меню
Меню
Новость
28/07
Виставка живопису АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ
_?????????? ??????? зм_, акрил, шинель, картон, коллаж, 2017, ?????? ??????.jpg
_?????????? ??????? зм_, акрил, шинель, картон, коллаж, 2017, ?????? ??????.jpg

Виставка живопису АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ

Мистецький центр “Шоколадний будинок” представляє виставку живопису АНДРІЙ ПРАХОВ. ДОРОГА ДО ІСТИНИ

«Сучасне мистецтво має два завдання: або прикрашати життя, або вказувати шлях. Щодо мене, творчість — це щоденний процес, шлях становлення та осмислення, неминучий аналіз того, що відбувається зараз, і минулого, моя дорога до істини», — Андрій Прахов. Проєкт — це роздуми автора про свій шлях і пошук ідентичності в контексті зовнішніх подій та особистих переживань. 

Виставку відкривають роботи, сюжет яких — це композиція на одну з «вічних» тем: любов вічна і любов земна, слава вічна і слава минуща, а також Finis Gloria mundi (лат. кінець земної слави). У творах прочитуються роздуми автора про відчуття себе та пізнання власного шляху. Тема продовжує розвиватися в серії робіт, написаних за мотивами представлених в експозиції метафоричних поезій Миколи Заболоцького. Взагалі, авторові є вельми притаманним використання різних видів і форм мистецтва, зокрема,  літературних цитат.

У своїх ранніх роботах Андрій Прахов часто звертався до архітектури, особливо храмової, надихаючись вічними формами з великою історією. Так, архітектура й мальовничі краєвиди Стамбула, представлені в експозиції, переплітаються з історією міста і поетичними коментарями, запозиченими у класиків. 

Апофеозом експозиції є художньо-дослідницький проєкт за результатом вивчення фінно-угорської спадщини, який Андрій Прахов започаткував 2016 року. Він був створений за мотивами карело-фінського епосу «Калевала» та феномену пермського звіриного стилю (бронзової художньої пластики VII ст. до н. е. — XII ст. н. е). Цей художньо-дослідницький проєкт продовжує розвиватися за підтримки Спілки уральських народів України. 

Художник Андрій Прахов народився у старовинному місті Великий Устюг. Тривалий час мешкав у Пермі, де відбулося його становлення як художника. З 2013 року Андрій жив і працював у Донецьку, Дніпрі та Києві. Андрій Прахов пішов з життя 2020 року в Києві. В експозиції представлені роботи, створені художником під час перебування в Україні (2013–2020).

28.07.—08.08.2021

Куратор виставки: Анна Лєдєнєва-Прахова

 

Адреса: Мистецький центр «Шоколадний будинок» (вул. Шовковична 17/2, Київ, Україна).

 

комментарии
ТОП Новость
09/06

Ретроспектива Оксани Чепелик в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі. 4 червня 2022 стартувала Ретроспектива Оксани Чепелик в "Залі Слави" в Torrence Арт Музеї в Лос-Анджелесі, США, в рамках ...

09/06

  Музей Шевченка у Києві відкривається з виставкою творів Примаченко   Поки постійні експонати зняті і сховані, у музеї продовжать експонування творів Марії Примаченко. Виставка «Справдешні ...

Календарь
28/06

Персональна виставка художниці ZINAIDA "Рушникові полотна" 28 червня о 16:00 у залі "Хлібня" Національного заповідника «Софія Київська» відкриється персональна ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **