Наверх
Меню
Меню
Новость
14/06
«Екологічний ракурс-25» – виставка митців України, Польщі, Молдови, Румунії, Швейцарії, Еквадору
DSC09720.JPG
DSC09720.JPG

«Екологічний ракурс-25» – виставка митців України, Польщі, Молдови, Румунії, Швейцарії, Еквадору

«Екологічний ракурс-25» – виставка митців України, Польщі, Молдови, Румунії, Швейцарії, Еквадору.

Справжнім святом стала виставка декоративного мистецтва, що відбувається в рамках Міжнародного етномистецького проєкту «Екологічний ракурс», який 25 років тому був  започаткований Львівською національною академією мистецтв та Національним музеєм у Львові ім. Андрея Шептицького.

Творчий доробок митців презентували в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.  Представлені твори художнього текстилю (гобелени, килими, ліжники, пояси) витинанки, писанки, предмети одягу, створені переважно з природних матеріалів, а також живопис, вироби з металу, соломки. 

І хоча виставку можна вважати своєрідним творчим звітом мистецького проєкту «Екологічний ракурс», – це тільки невелика «репліка» того, що було зроблено протягом чверті століття, зазначила Зеновія Шульга – засновниця та керівниця міжнародного проєкту,  доцентка Львівської національної академії мистецтв. Адже на рахунку «Екологічного ракурсу»  –  численні художні виставки як в Україні, так і за її межами, 8 міжнародних наукових конференцій, видання каталогів, спеціалізованої літератури, випуск відеофільмів та проведення щорічних пленерів художнього текстилю, які стали справжньою творчою лабораторією для мистецьких експериментів.

«Мета проєкту – це розвиток екології нашої культури, який інтегрував в собі багато різноманітних засобів та видів мистецтва: текстиль-етнографія, текстиль-сценографія, текстиль-фольклор. Цей проєкт унікальний як географічно, так і історично. Якщо взяти ідею, яка була продемонстрована на економічній виставці в Тернополі у 1886 році – килимарство на основі рослинних барвників, то вона ожила в проєктах: «Відродимо Глинянський килим» у 1996 році, а через 25 років – «Екологічний ракурс», – зазначив доктор мистецтвознавства Ростислав Шмагало, один із засновників проєкту. 

 

Виставка триватиме до 11 липня.

 

Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9 корп. 2.

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **