Наверх
Меню
Меню
Новость
28/04
Ісландські музиканти GusGus & Bjarki випустили кліп на трек "Чорнобиль"
artefact-chornobyl-Chernobyl-Light.jpg
artefact-chornobyl-Chernobyl-Light.jpg

Ісландські музиканти GusGus & Bjarki випустили кліп на трек "Чорнобиль"

Ісландський гурт GusGus і продюсер та виконавець Bjarki випустили спільний кліп на трек "Чорнобиль" до 35-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Режисером відео став українець Валерій Коршунов, відомий своїми культурними та соціальними проєктами, такими як "Звуки Чорнобиля", ARTEFACT і навіть перша діджитал-ікона України "Чорнобильський Спас".

 

Сюжет цього відео захоплює – колишня мешканка возз’єднується зі своїми старими речами і покинутою квартирою під час поїздки у Прип’ять і наново переживає власні спогади минулого, які вона хотіла забути, але не може. Частина кліпу була знята у 2019 році під час медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33, яка відбувалася на Річковому вокзалі у Києві. Сьогодні частину експонатів цієї виставки можна побачити онлайн у першій віртуальній виставці Чорнобиля на artefact.live

Валерій Коршунов, арт-куратор проєкту та режисер кліпу "Чорнобиль": "Чорнобильська катастрофа торкнулася мільйонів людей у ​​всьому світі. Це складна історія, про яку все ще боляче говорити, але будь-яку травму потрібно лікувати. А музика і пісні завжди допомагали нам краще відчути та переосмислити. Цей кліп це чудовий трек і зворушлива історія людини, все життя якої наповнене травмуючими спогадами, що засіли глибоко в її підсвідомості. 

Кліп – наше продовження співпраці з артистами у проєкті Звуки Чорнобиля (Sounds of Chernobyl). За 4 роки Чорнобиля і фільмування понад 100 інтерв'ю я наслухався купу таких історій і навіть гірших. І зрозумів, що лише підтримкою одне одного і співчуттям ми можемо допомогти людям, які опинилися в складній ситуації, вийти із неї. Це стосується не тільки Чорнобиля, а й взагалі – життя. Ми повинні стати добрішими, проявляти емпатію і приймати реальність з усіма її труднощами. Переосмислювати наші спільні трагічні моменти і йти далі разом". 

Колаборація музикантів відбулася завдяки проєкту "Звуки Чорнобиля". У жовтні минулого року треки ісландських виконавців GusGus та Bjarki стали частиною альбому "Звуки Чорнобиля", а Bjarki навіть встиг відвідати Чорнобиль за умов глобальної пандемії COVID-19. Ця подорож надихнула його створити три композиції, одну – разом із GusGus. В проєкті прийняли участь українські артисти Стасік, KAZKA, KRUTЬ, ATOMIC SIMAO, «Вагоновожатые», Сергій Міхалок (Ляпис-98, Brutto) та Олександр Чемеров (The Gitas), а також відомий у світі бітбоксер Dub FX та французький гурт, номінант на Гремі, TELEPOPMUSIK, які минулого року презентували трек Dreams, про мрії колишніх припятчан:

"Звуки Чорнобиля" - культурний проєкт, головна мета якого - сучасне переосмислення відомої Чорнобильської катастрофи музикантами, які у кожному треку з різних боків розповідають історії Чорнобиля. Всі композиції альбому об'єднує аудіобібліотека "Звуки Чорнобиля" – колекція звуків Зони відчуження, які були записані митцем Валерієм Коршуновим та проєктом ARTEFACT у 2018 році. Серед них: тріск дозиметра, скрип Колеса огляду, шум Рудого лісу, відлуння, звуки проточної води та технічні звуки. Нещодавно вийшла документальна стрічка про цей проєкт, де можна побачити, як артисти відвідували Зону Відчуження: 

Завдяки роботі музикантів, "Звуки Чорнобиля" допомагають по-іншому поглянути на історію, яка переплила життя стількох людей і назавжди залишиться найбільшою катастрофою, спричиненою людиною, що відбулася лише за 100 кілометрів від Києва. А цей тематичний альбом – важливою віхою в музичній історії України та світу.

 

Проєкт «Звуки Чорнобиля» реалізувала компанія Лавіна Концерт за підтримки Українського Культурного Фонду та за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України, Державного агентства України з управління зоною відчуження, Національного Музею Чорнобиля, МГО «Центр ПРИПЯТЬ.ком», МГО «Європейський Інститут Чорнобиля» та проєкту ARTEFACT.

 

Джерело: soundsofchernobyl.org

 

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **