Наверх
Меню
Меню
Новость
27/04
Відкрилася онлайн-виставка про життя Чорнобильського Полісся «ТЕМНИЙ РАЙ»
Flowers of Chernobyl_Yuri Solomko.jpg
Flowers of Chernobyl_Yuri Solomko.jpg

Відкрилася онлайн-виставка про життя Чорнобильського Полісся «ТЕМНИЙ РАЙ»

25 квітня відкрилася онлайн-виставка про життя Чорнобильського Полісся «ТЕМНИЙ РАЙ» на сайті Національного центру «Український дім» (https://uadim.in.ua/temnyi-rai). Авторка та кураторка проєкту — ZINAIDA. Співкуратор, архітектор онлайн-експозиції — Вальдемарт Клюзко.

Концепція проєкту «ТЕМНИЙ РАЙ» заснована на проявах життя Чорнобильської зони через 35 років спустошення й руйнації. Адже покинуті землі відродилися й несуть свій унікальний код. На виставці представлено понад 12 проєктів, зокрема:

Інсталяція «Іконостаси» (ZINAIDA) про покуть у хаті, як родинний вівтар, який прикрашали рушником. Образи святих — світло, а на рушнику замість традиційної вишивки — живописні квіти, прості, природні, з художніх робіт ZINAIDA та Ігоря Рудені.


 

На виставці «Темний рай» вперше представлені картини Ігора Рудені — художника, який створив свій власний світ серед дикої природи зони. Його співрозмовники дикі тварини: борсуки, бобри, лосі, олені, з білкою він ділить горіхові дерева, з котами — рибу, з вовками — здобич. Невеликий город. Лад і тепло у затишній хаті. Електрика від вітру. Люди заїжджають зрідка. На своїх роботах художник, ретельно і неспішно, зображує навколишній простір та свій особливий світогляд. На виставці представлено 17 картин з 72 створених за 15 років життя в зоні відчуження. 

Інсталяція «Спогад» (Віталій Татарчук, Вальдемарт Клюзко, Наталка Лещенко, Владислав Цуман) — одна з 15 000 дитячих мікроісторій Прип’яті: спогад про щасливе дитинство десятирічного хлопця, Віталія Татарчука який разом із сім’єю жив у молодому квітучому місті. Ходив до садка та школи, захоплювався авіа конструюванням, їздив з татом на дачу в ліс... Через 30 років після аварії, повернувся у місто дитинства, у залишену колись квартиру. На виставці відео-подорож містом Прип’ять, виставка дитячих малюнків Віталія та фото Прип’яті до аварії.

Фотопрезентація «Рятівники Української Атлантиди» складається зі світлин зроблених протягом 1994-2016 років під час польових досліджень історико-етнографічної експедиції Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК).

Інсталяція «Щасливі» представлена світлинами різних років з архіву ДНЦЗКСТК, зробленими під час зустрічей з жителями Чорнобильської зони. На світлинах люди, які попри складні умови життя в зоні, залишаються тут — вони на рідній землі. Переглядаючи експозицію, глядачі почують фрагменти живої мови.

Відео «Укорінені» (ZINAIDA) про поїздки колядницького гурту волонтерів до жителів зони відчуження на свято Василя. На відео щастя зустрічі, документальні кадри щоденного побуту, спілкування, взаємні віншування колядками та щедрівками господарів та гостей.

Інсталяція «Хліб. Відродження» (ZINAIDA) — коровай, спечений дослідницею обрядового хліба Оксаною Барабаш. Хліб був розділений з місцевими жителями зони відчуження як символ віри у відродження спустошеного Чорнобильського краю. Етнографічні польові матеріали, що слугували основою цієї роботи були надані доктором історичних наук Оленою Боряк.

Фотопроєкт «Родимі» (Сергій Михальчук) про безумовну любов до життя й уміння ділитися цим почуттям із кожним, хто ступає на поріг їхнього дому. Фотопортрети створені під час візиту до мешканців у Чорнобильській зоні. 

Інсталяція «Класи» (Вальдемарт Клюзко) — вдале порівняння невинної дитячої гри з серйозними наслідками через легковажність та безвідповідальність. Елементи інсталяції крок за кроком нагадують нам про пильність до власних дій, інакше наслідки будуть виражені у цифрах та одиницях виміру. Для інсталяції використані дзеркала та кольорова плівка.

Інсталяція «Заземлено» (Вальдемарт Клюзко) — візія автора передана через метал: друк фото на оцинкованій жесті, кошики, плетені з алюмінієвого дроту та таблички з написом «Заземлено». 

Інсталяція «Бортництво» має на меті передати глибину традицій Чорнобильського Полісся через презентацію одного з самобутніх культурних явищ — лісове бджільництво. Проєкт включає світлини архіву ДНЦЗКСТК та відео «Традиції дикої природи» художниці ZINAIDA.

Також в експозицію увійшли й інші роботи художників, які рефлексують на теми життя Чорнобиля.

 

Команда виставкового проєкту «Темний Рай»:
Авторка і кураторка — художниця, культурна діячка ZINAIDA
Співкуратор, архітектор онлайн-експозиції — Вальдемарт Клюзко
Етнографка, консультантка, доктор історичних наук, співробітниця ДНЦЗКСТК — Олена Боряк
Етнографка, консультантка, співробітниця ДНЦЗКСТК — Наталія Лещенко
Майстриня обрядового хліба, дослідниця традицій
експерт натурального природного харчування — Оксана Барабаш
Художник — Ігор Руденя
Фотограф — Сергій Михальчук
Координаторка проєкту — Наталія Рудник


Співорганізатори:

Національний центр «Український дім» 

Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **