Наверх
Меню
Меню
Событие
27/08
Виставка Олександра Клименко «Multiverse Universes»
DSC06820-1ум.jpeg
DSC06820-1ум.jpeg

Виставка Олександра Клименко «Multiverse Universes»

Виставка Олександра Клименко «Multiverse Universes»

За підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва  

Олександр Клименко один з найвідоміших художників України, що має міжнародне визнання, філософ та першовідкривач у сучасному мистецтві України, який створив і обґрунтував в численних теоретичних текстах свій власний, авторський напрямок у мистецтві – Новий Ноосферно-Космічний Авангард. 

На виставці вперше будуть представлені нові твори з проекту Space Flash та вибрані твори з інших, різноманітних проектів митця. Живопис, фотографія, графіка. Завжди незмінним є життєстверджуючий, гуманістичний та просвітницький образ мистецтва Клименко. Величезна позитивна енергія, оптимізм та прагнення до свободи духу випромінюються внутрішнім світлом з його творів. 

Митець одночасно свідомо продовжує лінію українського та світового авангарду, шлях Казимира Малевича, Василя Кандинського, Олександра Богомазова, Робера Делоне, та рухає мистецтво вперед. Створює нові поняття, образи, символи. Видатний український митець Казимир Малевич, на початку 20 сторіччя, запропонував світу сенсаційно новий художній елемент – супрему, Клименко, що веде з світоглядом Малевіча філософський діалог, теж створив свій елемент, вже для 21 сторіччя, та вигадав для нього нове виразне слово – радугема.

Клименко був відібраний англійськими експертами до виставки українського мистецтва у всесвітньо відомій Saatchi Gallery у Лондоні. Представляв Україну на міжнародній виставці у Палаці Націй Женеви, у Kunsthistorisches Museum Wien, на Art Fair Monaco та інше.  Мав великі персональні виставки у Нью-Йорку та Парижі. Твори митця успішно продаються на провідних світових аукціонах сучасного мистецтва Sotheby’s, Phillips, знаходяться у престижних музейних та приватних колекціях.

На виставці  «Multiverse Universes» художник одночасно стверджує свою прихильність до наукової парадигми – теорії множинних Всесвітів та презентує нові унікальні світоносні картини. Метафізика сяйва, світла  завжди приваблювала митця, він неодноразово повертився  до неї в різні періоди. Але в картинах нової серії сяйво стає головним героєм.  

Враховуючи особливий карантинний час, кожну середу та четверга митець буде присутній на виставці з 18-00 до 20-00. Є можливість побачити виставку у присутності та с коментарями автора. Будь ласка, по можливості, повідомите про Ваш візит автору. 

 Веб-сайт художника http://klymenko.com/ru/homepage/ 

 

Виставка триватиме з 27 серпня до 14 вересня

Адреса: Арт простір Mandarin Maison, 5-й поверх Мандарин Плаза, Басейна 6, Київ

Виставка відкрита до вільного відвідування кожен день, з 11-00 ранку до 21-00 вечора. 

 

Доповнення

«…Олександр Клименко своєю високо енергетичною творчістю, напоєною жовтим, оранжевим, жовто-червоним кольорами, гармонійним поєднанням жовтого та синього кольорів, прагне збадьорити пригнічений глобальними катастрофами і песимістичними передчуттями апокаліпсиса людський дух, вселити в настрої і почуття віру в незнищенність солярної енергії, якої з покон віків вгамувало людство жагу цивілізаційного самоздійснення».

Микола Жулинський, Академік НАН України

«Картини Клименко - це живопис духу. Він веде нас від рідного порога до Всесвіту, вводить в тишу світу, спокій речі, відкриває знову непорушні духовні цінності. Тонкість, чарівність, вираз життя духу в просторі, часу, нескінченності викликає подив. Його абстракції вражають концентрацією граничного духовного переживання, яке дає нам незабутній трансцендентальний досвід духовного буття».

Доктор філософських наук, професор Галина Меднікова

«У творчості Олександра Клименка я бачу унікальне поєднання мудрості і сонячності. Мудрість, яка часто асоціюється з сутінками і місяцем, знаходить нове життя. Вона стає баченням трансцендетного сонця, що народжується в людині на межі можливого. Тому роботи О.Клименко наповнені світлом, могутністю, що йде з глибин особистості. Кожному, хто споглядає їх або навіть просто знаходиться поруч, вони дають відчуття енергії і сили».

Назіп Хамітов, доктор філософських наук, письменник

Упродовж більш ніж 30-ти років персональні виставки, масштабні кураторські проекти, теоретичні праці О. Клименка здійснюють вагомий вплив на процес розвитку сучасного мистецтва в Україні. Творчість художника є підкреслено філософською, має значний суспільний резонанс, викликає інтерес відомих мистецтвознавців, філософів, культурологів. Про це свідчать матеріали статей академіка М. Жулинського, академіка В. Сидоренко, доктора мистецтвознавства Т. Кара-Васильєвої, доктора філософії Н. Хамітова, доктора філософії Г. Медникової, провідного мистецтвознавця Національного художнього музею України І. Горбачової, мистецтвознавця Тамари Лі, відомого письменника С. Соловйова, поета Дмитра Бураго та багатьох інших. Як засновник і активний діяч легендарної групи “Паризька комуна”, художник безпосередньо брав участь у головних подіях унікального періоду становлення мистецтва незалежної України – «революційного» часу змін, що відбувалися у 90-х роках ХХ ст.

Олександр Клименко – художник-експериментатор, відомий розмаїттям творчості, захопленням новими технічними можливостями створення зображень. Саме тому на виставці можна побачити як авторські твори живопису, так і фігуративну графіку та фотографію. З 2009 року твори О. Клименка були відібрані експертами в найбільш знакові для українського сучасного мистецтва представницькі проекти, зокрема такі як “Restart”, “НезалежнIndependent”, “20 Year of Presence”, “Contemporary Ukrainian Artist” та інші. 

 

 

 

 

 

 

 

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **