Наверх
Меню
Меню
Событие
22/06
ТАРАС ГАЙДА. СУТНІСТЬ
fb event.jpeg
fb event.jpeg

ТАРАС ГАЙДА. СУТНІСТЬ

З 22-28 червня у львівському арт-просторі SOVA SPACE буде презентовано персональний проект київського художника Тараса Гайди «Сутність». 

Це вже другий проект автора, який матимуть змогу побачити львів’яни: у 2019 році відбулася перша персональна виставка художника під назвою «Мімікрія». В проекті «Сутність» автор продовжує розвивати притаманні його творчості теми, проте нині виходить на більш чуттєвий рівень в питаннях дослідження самоідентифікації та самовтілення.

Новий проект Тараса Гайди є дослідженням власного Я, зануренням у глибини підсвідомості. Завдяки інтуїтивному мисленню автор зображує ситуації та образи, рефлексуючи на пережиті емоції, відчуття та сценарії власних життєвих подій. Часто людина стає заручником пережитого досвіду, постійно повертаючись до нього,  картаючи себе або ж ностальгуючи,  подумки переживаючи його знову і знову. 

Навіть у дорослому віці, ми знаходимось в процесі безперервного пошуку комфортного емоційного кокону, який би захистив та відмежував нас від життєвих проблем і навантаження хоча б на деякий час. В одній з робіт проекту закладено саме такий досвід автора – туга за безтурботним моментом з дитинства, який вислизнув як сонячний зайчик, проте залишив у підсвідомості незгладимий слід. В інших художник втілив щемку тему відчуження та шлях до самовтілення, намагання відмежувати власне Я від Я колективного, вивільнити свою сутність.

Тарас Гайда, автор проекту: 

«Інколи я дуже прагну закритися в собі та загубитися в процесі проживання власних досвідів і стати лише байдужим свідком стрімкого потоку буття.  Проте, я ніколи не втечу від самого себе, і це, мабуть, одна з неосяжних та безкінечних матерій для трансформації мого досвіду в творчу енергію - так народжуються мої роботи, в яких багато підсвідомого і особистого».

 

Стан вільного емоційного падіння, що так важливий для митця, в реаліях сьогодення ускладнюється соціальними нормами та упередженнями. Пірнання в глибини власних роздумів, страхів не даються митцеві легко, адже він, як і кожна людина, оточений соціумом з його власними правилами та обмеженнями. В проекті «Сутність» закладено багато особистого досвіду художника, який через процес сублімації уособлюється в роботах – вся внутрішня напруга, страхи та роздуми трансформуються в енергію творчості.

 

 

Дар’я Біленко, куратор проекту: 

«Для мене це вже друга кураторська співпраця з Тарасом - я з великим інтересом спостерігаю за його творчим розвитком та трансформаціями. Для мене, як для куратора, дуже важливо знаходитись у стані симбіозу з митцем - мати один творчий подих на двох. Мені дуже імпонують ідеї, які Тарас піднімає в своїх роботах: дослідження власного Я, пошук шляху до розуміння власних емоційних глибин, синергія фізичного та емоційного. Мені би хотілось, щоб між глядачем та роботами виник зв'язок, адже  в проект закладено багато особистого досвіду митця та емоційних вібрацій, які здатні спонукати замислитись про нашу особистісну мімікрію, якій ми інколи не надаємо належної уваги». 

Марта Троцюк, куратор проекту: 

«Тема самовтілення у роботах Тараса Гайди має надзвичайно особистісний характер але, водночас, розгалуженою сіткою зв'язків сягає загальнолюдських глибинних процесів пізнання. Дерева, які автор так часто зображує, є символом свідомого прагнення заземлення, укорінення власної сутності у живильному ґрунті приналежності. Домінантні кольори подразнюють своєю контрастністю, на монохромному зображенні проступають золоті та багряні акценти, які знову нас повертають до теми відмежування власного Я, водночас через страждання та просвітлення — незмінні складові особистісного росту». 

 

Локація: SOVA Space. Організатори: Gallery 101, Dasha Bilenko artblog, Young Blood.

 

Тривалість проекту: 22.06 – 28.06.2020 р.

SOVA Space. м.Львів. Пл. Міцкевича, 8, Будинок книги (1 вхід), 4 поверх

Графік роботи: з 14.00 – 20.00 щоденно

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **