Наверх
Меню
Меню
Новость
19/03
Інсталяція Оксани Чепелик на виставці "Середовище існування. Маніфест 2020"
20200305_184634a.jpg
20200305_184634a.jpg

Інсталяція Оксани Чепелик на виставці "Середовище існування. Маніфест 2020"

Інсталяція Оксани Чепелик на виставці "Середовище існування. Маніфест 2020".

 

В рамках виставки  "Середовище існування. Маніфест 2020," в Київській муніципальній галереї "Лавра", відома українська мисткиня Оксани Чепелик представила відеоінсталяцію «І омили мене води до душі моєї».

Кураторка - Юлія Нужина

Координатор проекту: Анна Авєтова

 

Тема проекту: "Середовище існування", головна мета проекту: "Маніфест - заклик арт-спільноти до сміливих дій заради життя в гармонії зі світом. Заклик до державних діячів та бізнесменів, жінок та чоловіків, жителів міст та сіл, фізиків та ліриків, матусь та батьків. Заклик до кожного з НАС. Через мистецтво ми звертаємось до свідомості та підсвідомості. Ми стверджуємо, що МИ й є цей світ, тому здатні відчути це настільки сильно, що нарешті послабимо свою мертву хватку."

Відео-інсталяція «І омили мене води до душі моєї» розроблялася в межах програми Американський Арт Інкубатор — Україна кураторства Тіари Рібо і демонструвалася в центрі “Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив” у Києві 2018 року на виставці “Нові притоки" та в IMéRA - Інституті перспективних досліджень в Марселі 2019 року як проект переможниці конкурсу Програми міжнародних обмінів і дослідницьких резиденцій «Екстер» Українського інституту.

Відео-інсталяція Оксани Чепелик «І омили мене води до душі моєї» досліджує забруднення води в Україні. Промислові стоки з чисельною кількістю фосфору, азоту та фосфатів спричиняє активний ріст ціанобактерій (синьо-зелених водоростей). У результаті виникає таке явище як "цвітіння Дніпра", що негативно впливає на флору та фауну річки, а також на фізичний та психологічний стан людей.

Ціанобактерії — тип бактерій, що отримують необхідну енергію через фотосинтез. Одразу після виникнення, вони стали домінантною групою фотосинтезуючих організмів, продукуючи кисень, вуглеводи й інші органічні сполуки. Ціанобактерії є «творцями» сучасної кисневмісної атмосфери на Землі. Саме завдяки цим організмам змінився якісний склад атмосфери Землі, в якій поступово накопичився кисень і стало менше вуглекислого газу. Зараз, будучи значною складовою частиною океанічного планктону, ціанобактерії стоять на початку більшої частини харчових ланцюгів і виробляють більшу частину кисню.

Із збільшенням забруднення та глобальним потеплінням спостерігається розповсюдження деяких видів ціанобактерій (синьо-зелених водоростей), що є токсичними або умовно-патогенними. Вони спричиняють масові замори риби й отруєння тварин і людей при цвітінні води у водосховищах України. 

Інсталяція «І омили мене води до душі моєї» розміром 120x120cm демонструє відеопроекцію (24 хв.) на об’єкти 3D-друку розміром 25х25х15 см. 

Об’єкти 3D-друку представляють футуристичні моделі організмів очищення води. Це моделі не очисних споруд, а саме організмів очищення води. Прототипом слугує наутилус помпилиус, або кораблик — рід головоногих молюсків, прямих родичів восьминогів, що мають зовнішню спіральнозакручену черепашку, алгоритм формування якої досліджений в послідовності Фібоначчі. Біля мантії молюска лежить м'язовий орган, що має вигляд воронки, зверненої вузьким кінцем назовні, який слугує задля викиду води з мантійной порожнини. У цьому і полягає спосіб пересування наутилуса помпилиуса в товщі води, приводячи себе в рух своєрідним водометним рушієм - набираючи воду в порожнину, в якій знаходяться зябра, і з силою виштовхуючи її в напрямі, протилежному руху, через воронку, що грає роль сопла. 

Принцип спіральнозакрученої черепашки використано у формуванні 3D-моделі організму очищення води у вигляді подвійного Мьобіуса й у вигляді Калабі-Яу многовида.

Оксана Чепелик розказала: “Назва проекту "Обійняли мене води до душі моєї" відсилає до роману Кензабуро Ое, де головний герой, що починає відлюдькувате життя заради сина, дає собі нове ім'я Ооки Ісана (Могутнє дерево - Відважна риба). Ім'я обране ним, щоб відобразити його нову сутність повіреного душ дерев і китів, місію яку він покладає на себе. Його син Дзін (японською - Людина), незважаючи на свої обмежені можливості, обумовлені порушенням роботи головного мозку (автор прямо не говорить, але натякає на наслідки ядерного вибуху), відрізняється унікальною здатністю тонко реагувати на голоси птахів, розрізняючи більше п'ятдесят видів.

Там є епізод, який залишається в пам'яті як кінематографічне зображення. У будинку-бункері, побудованому для захисту від ядерної катастрофи (таких як Хіросіма та Нагасакі, так і Чорнобиль та Фукусіма), у бетонній підлозі є вирізаний кватрат з зеленою травою, на яку герой стає босими ногами”.

Авторка в проекті теж виступає адвокатом душ живих істот на Землі.

 

Проєкт реалізується за сприяння Mironova Foundation, підтримки журналу VOGUE.UA та Київського метрополітену й експонується в за адресою: Київ, вул. Лаврська, 7 до 5 квітня. 

Однак, якщо карантин завадив можливості ознайомитися з відео-інсталяцією Оксани Чепелик "Обійняли мене води до душі моєї", то ми надаємо таку можливість на платформі In Art .

комментарии
ТОП Новость
11/08

У липні Національний художній музей України та Центр урбаністичних студій ініціювали цикл дискусій, присвячених  обговоренню майбутнього відновлення України в міждисциплінарному вимірі. Метою ...

04/08

Народна артистка України Марія Бурмака представляє пісню «Повернись живим», яка була написала під час війни. Марія Бурмака: «Війна торкнулась кожного в Україні. Батьки і сини, кохані ...

Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **