Наверх
Меню
Меню
Событие
17/10
Виставка 12 фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019
fullsizeoutput_dd0.jpeg
fullsizeoutput_dd0.jpeg

Виставка 12 фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Щербенко Арт Центр анонсує виставку 12 фіналістів конкурсу молодих українських художників МУХі 2019

Із 17 жовтня по 10 листопада в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка відбудеться виставка фіналістів шостого незалежного конкурсу молодих українських художників МУХі 2019. Цього року у фінал було відібрано 12 конкурсантів.

 

Учасники: Пьотр Армяновський (Донецьк / Київ), Світлана Бєдарєва (Київ / Мехіко), Андрій Достлєв і Лія Достлєва (Донецьк / Познань), Оксана Казьміна (Київ), Поліна Карпова (Харків / Київ), Ярема Малащук та Роман Хімей (Коломия / Київ), Олександр Совтисік (Івано-Франківськ / Краків), Станіслав Холодних (Донецьк / Київ), Антон Шебетко (Київ / Амстердам), Аліна Якубенко (Київ), EtchingRoom1 (Київ), fantastic little splash (Дніпро).

 

Кураторка виставки - Марина Щербенко.Виставку буде доповнено паралельною освітньою програмою «Випробування меж», що складатиметься із лекцій та майстер-класів експертів та партнерів конкурсу, спеціалістки від партнера проекту AEQUO, а також лекціями від молодих українських мистецтвознавиць - лауреаток Мистецтвознавчого конкурсу.
 

Загальний призовий фонд конкурсу МУХі 2019 – 70 000 грн. Переможець отримає грошову премію – 40 000 грн. та можливість реалізувати власний проект у галерейному просторі (або під егідою) «Щербенко Арт Центру» у 2020 році.

Також міжнародна експертна комісія обере двох призерів, які отримають грошові премії у розмірі 15 000 грн. та інституційну підтримку в реалізації власного виставкового проекту.
 

 

Склад експертної комісії:

 

Брайан Геттон (Brian Hatton) -  викладач у Architectural Association in London та в Liverpool John Moores University, організатор виставок the Architectural Association та на Міланській трієннале, автор статей в журналах про мистецтво та архітектуру, в каталогах і монографіях про таких художників як Dan Graham, John Stezaker and John Hilliard. 

 

Олександра Гоменюк - директор Hales Gallery, Лондон - Нью Йорк

 

Байку Гонкар (Baiqu Gonkar) - соціальний підприємець у сфері сучасного мистецтва, кураторка, засновниця ART REPRESENT (організація, що підтримує художників, які постраждали від військових конфліктів) 

 

Гуннар Кваран (Gunnar B. Kvaran) - директор Музею сучасного мистецтва Аструп-Фернлі (Astrup Fearnley Museet for Moderne Kunst) в Осло, директор Художнього музею в Рейк’явіку (1989 - 1997, Ісландія) і Художнього музею Бергена (1997 - 2001, Норвегія), комісар і куратор ісландського павільйону на Венеціанській бієнале в 1984, 1986, 1988, 1990 років.

 

Марія Куліковська - художниця, архітекторка, акціоністка, кураторка, фіналістка МУХі 2010. Серед останніх проектів художниці - численні перформанси, акції, геппенінги, скульптурні та відео-об'єкти, такі як 254 (перформанс в Ермітажі, Санкт-Петербург, 2014 року), White (перформанс під Кримським мостом, Москва, 2015), #onvacation (перформанс, Венеційська бієнале, 2015), Happy Birthday (перформанс, Галерея Саатчі, 2016), War and Pea $ e (перформанс, замінований пляж, Маріуполь, 2016) і The Migrant Parliament of the Displaced: The Raft CrimeA (перформанс, Київ-Вилкове 2016 , Барселона 2017, Ліверпуль 2017, Відень весна 2018 і під час Тижня біженців, літо 2018 у Лондоні), вона виступала і виставлялася в між виставках у низці європейських країн.

 

Рорі Макбет (Rory Macbeth) - художник, директор відділу образотворчого мистецтва у John Moores University в Ліверпулі, член Contemporary Art Society. Брав участь у виставках в Tate Britain, Tate Modern, Wiesbaden Kunstverein, ARoS Museum Aarhus,  Wit de With, Rotterdam, Set the Controls for the Heart of the Sun Leeds

 

Катерина Носко - мистецтвознавиця, головна редакторка, співзасновниця IST Publishing, що спеціалізується на публікації критичних текстів про сучасну культуру та мистецтво. Спікураторка таких виставкових проектів, як «Тіні забутих предків. Виставка» (Мистецький Арсенал (Київ), Палац Мистецтв (Львів), 2016), «Дитинство художника» (Мистецький Арсенал (Київ), 2017). З 2016 року курує освітню програму фестивалю анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, протягом 2017 – 2018 була кураторкою галереї сучасного мистецтва у Хмельницькому MASLO. У 2017 році у співавторстві видала книжку «Де кураторство».

 

Анастасія Платонова - культурна журналістка, арт-критикиня, культурна менеджерка. Писала для таких ключових українських видань як «Українська правда», Lb.ua, «Фокус», Platfor.ma, KORYDOR, ART Ukraine та ін. Спеціалізується на критиці сучасної візуальної культури та на культурних політиках. Також має досвід співпраці з ключовими українськими культурними інституціями.

 

Катерина Філюк - кураторка, художня критикиня. Її недавні кураторські проекти включають в себе: Одного разу в житті, Мультимедіа Простір для сучасної культури Nástupište 1-12, Топольчани, Словаччина; Rien ne va plus? Faites vos jeux!, De Appel art centre, Амстердам, Нідерланди; Суспільна угода, ІЗОЛЯЦІЯ, Київ, Україна; Фестиваль молодих українських художників, Мистецький Арсенал, Київ, Україна; I Lied in Visa Center, GalleriaPiù, Болонья, Італія; Революціонуймо, Мистецький Арсенал, Київ.

 

Дарина Якимова - мистецтвознавиця, менеджерка культурних проектів, старший науковий співробітник науково-дослідницького відділу мистецтва ХХ - ХХІ століть НХМУ, учасниця робочої групи Музею сучасного мистецтва та кураторка.

 

APL315 - сучасний український художник, фіналіст МУХі 2011. Працює як графіті-райтер у всьому світі з 2002 року і як художник з 2005 року. У 2012 році він був відзначений Forbes як один з найбільш перспективних молодих художників України. У 2011 і 2012 роках увійшов до 100 найвпливовіших діячів і феноменів сучасного українського мистецтва згідно журналу Art Ukraine 1 (20), 6-1 (25-26). За більш ніж 10-річну кар'єру він мав численні персональні та групові виставки в Україні і за кордоном.

 

Проект МУХі 2019 реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Концепція проекту:

 

Від цього року, проект матиме свою тему із метою фокусування та аналізу певного аспекту розвитку української арт-сцени. У 2019 році тема конкурсу МУХі – «Випробування меж».

 

Аналізуючи досвід і проміжні результати проекту МУХі, що триває вже 10 років, команда Щербенко Арт Центру пропонує разом замислитись над питанням ролі, місця та умов становлення сучасних українських художниць та художників.

 

Адже художник – той, хто випробовує межі досвіду, випрацьовуючи все нові й нові форми його вираження. Через творчість, привласнення, переосмислення ідей, що в сукупності своїй формують Zeitgeist. Ось чому це медіатор нагальних соціально-політичних процесів, в тому числі. Художник – ключовий елемент системи мистецького виробництва (та її продовження у культурних індустріях), яка переживає кризу або ж перебуває напередодні світанку… В умовах «промислового феодалізму», можливо, український художник очікує на свого Лоренцо Медічі чи папу Сікста ІV. А може, готовий до того, щоб радикально перевернути гру.

 

 

Інформація про конкурс

МУХі – це поліфункціональний проект, спрямований на послідовну і тривалу роботу з підтримки українських художниць і художників на етапі їх становлення.

 

Назва МУХі є абревіатурою від “Молоді Українські Художники”. Перша виставка МУХі була презентована в 2009 році в Боттега Галереї. У 2019 році проект буде реалізовано всьоме.

 

В основі проекту – конкурс, що проводиться за такими правилами:

 

- участь беруть молоді українські художники віком від 21 року;

- учасником може бути тільки громадянин або громадянка України;

- фіналістів і переможців конкурсу обирає (з 2015 року – міжнародна) комісія експертів, до складу якої входять куратори, директори музеїв, арт-центрів, галерей, мистецтвознавці та художники, що мають високий авторитет у професійному художньому середовищі;

- художник може потрапити до складу фіналістів МУХі лише один раз.

 

Засновниця проекту МУХі - кураторка і галеристка Марина Щербенко.

 

Термін дії виставки: 17 жовтня - 10 листопада

Відкриття: 17 жовтня, 19:00

Адреса: Національний музей Тараса Шевченка (бул. Тараса Шевченка, 12)

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **