Наверх
Меню
Меню
Событие
24/09
Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова
аватар для події.jpeg
аватар для події.jpeg

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова

Галерея 83 представляє персональну виставку “Той, що зникає” Дмитра Просвєтова.


“Той, що зникає”- друга персональна виставка автора, що складається з трьох частин. Перша- це серія карпатських та кримських пейзажів, виконаних графітом протягом останніх років. Друга- це рисунки оголеної натури, зроблені в студентські роки та надані фондами Академії Мистецтв (НАОМА). Третя- робота “Коло”, де закомпоновані наче в безупинному русі за календарним порядком портрети близьких, а також фігури 12 місяців на середньому колі та пори року (у вигляді вершників )- на внутрішньому колі. Між роботами 10 років часу, змін, політичних перепетій. Та спільне одне- рука Майстра.

За словами художника: “Ніякого філософського підгрунтя, страшенного чи прихованого змісту, немає. Якщо роботи періоду навчання в академії - це постановки чи композиції зроблені в умовах майстерні, а відповідно - наявності комфорту та вільного часу ( що спонукало до пошуків і опанування нових рішень ), то останнім часом - це більше короткочасні, переважно пейзажні речі на відтворення певного стану, досить мінливого та інколи примхливого середовища, зроблені з натури.”

Абсолютний та міфічний, автентичний та загадковий, спокійний та тихий. Він - той, хто відчиняє двері. Той, хто існує поміж. Дмитро Просвєтов - той, що зникає. У всьому нечіткому, у всій димності його мистецтва відчувається чіткість, межі, присутність. Ти можеш не знати ні місць, ні людей, ні пори доби чи року, ти можеш не здогадуватись про існування гір, не бачити ночі біля вогню та дощу крізь «вікно» намету - все це ти пізнаєш тут, без жодних коментарів, тлумачень чи підказок. Лише ти і бездоганна пластика ліній олівця, впевнено проведених рукою майстра. Його сірий — кольоровий, яскравий, температурний: ось тут ти насолоджуєшся прохолодою лісу, тут тебе огортають язики полум'я, а далі твоє дихання забивається від пекучого морозного вітру. Це новели, які надихають. Це творчість, яка існує поза часом, щоразу в новому окресленому просторі. Ні. Його роботи не оживають, всередині них оживаєте ви.

ПС. Сфумато (італ. sfumato — затушований, буквально — той, що зникає, як дим) — термін, що позначає м’якість манери живопису, плавність тональних переходів, розпливчастість, розмитість контурів. Сфумато ввів видатний художник епохи Італійського Відродження Леонардо да Вінчі (1452-1519).

Біографія

Народився 1977р. в Дніпропетровську. 2004р. вступив до НАОМА(Національна Академія Образотворчого Мистецтва та Архітектури), навчався на графічному факультеті в майстерні професора М.І. Компанця, залишивши собі найтепліші спогади про цю надзвичайну людину і митця. Більшість студентських робіт Дмитра знаходяться у фондах академії. По закінченню асистентури 2013р.повернувся до рідного міста,
де живе і працює. Роботи демонструвались у багатьох групових проектах у Мистецькому Арсеналі,
Галереї Академії, в персональному проекті в Музеї Гетьманства у Києві, були представлені на Тихому Аукціоні УКУ у Львові.

Відкриття 24 вересня о 19-00, Галерея 83, вул. Тарасівська, 3-А, Київ.
Особливі гості вечора- музичний гурт “Red Woods Trio” (скрипка, гітара, віолончель).

 

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **