Наверх
Меню
Меню
Событие
14/06
Щербенко Арт Центр запрошує на лекцію Євгенії Моляр “Українське радянське монументальне мистецтво: мозаїка” в рамках виставки Павла Ковача (ст.) “Реалізм і реальність”
molyar_fb.png
molyar_fb.png

Щербенко Арт Центр запрошує на лекцію Євгенії Моляр “Українське радянське монументальне мистецтво: мозаїка” в рамках виставки Павла Ковача (ст.) “Реалізм і реальність”

14 червня о 19:00 в Щербенко Арт Центр відбудеться лекція Євгенії Моляр  “Українське радянське монументальне мистецтво: мозаїка”   в рамках виставки Павла Ковача (ст.) “Реалізм і реальність”  

Монументально-декоративне мистецтво другої половини ХХ століття створює унікальний візуальний код пострадянського простору. В 1955 році, після декрету про боротьбу з архітектурними надлишками, з’явився новий архітектурно-будівельний канон. Будівлі набули великих пласких горизонтальних поверхонь і ці поверхні почали використовувати для монументальної пропаганди.

Парадоксально, але саме “монументалка” - пропагандистське мистецтво - стало цариною для художників-новаторів. Тоді як в академічному мистецтві панував суворий соціалістичний реалізм, а формалізм жорстоко карався, монументалісти, якраз, мали змогу експериментувати з формою, вільно трактувати її. Це обумовлювалося специфікою роботи з твердими матеріалами, і знову ж таки, синтезом мистецтв. Ціла плеяда художників-“шістдесятників”, котрі сформували специфічну художню мову в українському мистецтві ХХ століття, працювали в монументалістиці: Алла Горська, Валерій Ламах, Ернест Котков, Іван Литовченко, Галина Зубченко, Григорій Пришедько, Віктор Зарецький — найвідоміші з них.

Євгенія Моляр - мистецтвознавиця, учасниця ініціативи ДЕ НЕ ДЕ

Проект “Реалізм і реальність” ужгородського художника Павла Ковача (старшого) присвячений аналізу питання співвіднесення «мистецтва і страждання», можливості митця творити під час та/або на тему війни, перетворювати страшну, болісну реальність на нову - художню. В проекті художник звертається до власного враження від перегляду репродукції мозаїки Чімабуе «Побиття немовлят» в альбомі з історії італійського монументального мистецтва. Важливо, що саме Чімабуе завершував середньовічну традицію умовного, декоративного зображення страждань. У лекції Євгенії Моляр спробуємо прослідкувати методи співвіднесення реального та умовного у монументальній мозаїці УССР.

 

Щербенко Арт Центр заснований галеристкою і кураторкою Мариною Щербенко в 2012 році. Завдання центру - створення можливостей для діалогу між представниками світу мистецтва і широкою аудиторією. Центр займається виставковою діяльністю, а також виступає майданчиком для проведення лекцій, круглих столів, майстер-класів з провідними майстрами сучасного мистецтва України та інших країн світу.

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **