В п'ятницю, 16 березня о 18.00, запрошуєм на відкриття виставки МАР'ЯНА ОЛЕКСЯКА "Час. Рівновага".
ЧАС, РІВНОВАГА
Любе цільне дійство повністю вичерпується сукупністю складників, які складають його окремі рухи.
Стараючись не зображувати об’єктивно існуючу дійсність, а виходячи із своєї власної художньої мови, вступаючи у співтворчість з цією дійсністю, з її предметним світом, я створюю суб’єктивну реальність. Де сам процес роботи – спонтанне дійство випадкових не випадковостей і я займаюсь процесом впорядкованості цього дійства, знаходячи рівновагу.
Кожна дія виникає із нічого, рухаючись від небуття до небуття, підкреслюючи завершеність кожного етапу в процесі роботи. Вона вже не є містком між минулим і майбутнім, а перетворюється в маленьку ізольовану, самодостатню субстанцію.
Якщо попробувати, наскільки це можливо надати кожній дії процесу самостійності, то його внутрішня структура набуде ідеальної простоти, а взаємопов’язаність збільшиться ще більше. Така дія являє собою неподільне ціле.
Зрозуміло, між такими діями немає зв’язку вони просто поряд одне одного, між ними відсутні причинні зв’язки (частково), які б дозволили ввести в процес хоча б долю пояснення і впорядкували б їх миттєвості, інакше, ніж це робить її послідовність.
Використовуючи різні фактурні засоби, створюється роз’єднаність, протиставленість або механічність створених образів. Між предметами існують лише зовнішні часові взаємовідношення. Реальність виникає нібито сама по собі і зникає, частково руйнується. Поверхня, знищуючись, відновлюється з кожним напливом пульсуючогоритму часу.
Мар’ян Олексяк, як і його численні колеги: Павло Ковач, Іван Маснюк, Михайло Сирохман, Вадим Харабарук та багато інших, які відомі зараз далеко за межами Закарпаття та України, були під впливом світогляда відомого художника-філософа, мислителя - Павла Бедзіра, який справляв значний вплив на формування художньо-естетичних принципів, що мають своїх прихильників донині. Він мислив глобально, переймався долею України, Землі, людства загалом, шукав і знаходив відповіді на наріжні питання всіх релігій світу.
Мар’ян Олексяк – дрогобицький художник. Лауреат Гран-Прі Міністерства культури і національної спадщини Речі Посполитої V Міжнародного тріенале малярства Єврорегіон Карпати (2000 р.).
Народився в 1959 році в с. Новошичі на Львівщині.
Освіта:
1976 – 1980 р.р. – Ужгородське училище прикладного мистецтва(нині Ужгородський коледж мистецтв ім. А. Ерделі).
1982 – 1987 р.р. – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині Львівська Національна академія мистецтв).
Член Національної спілки України з 1994 року. Живе і працює у Львові.
Персональні виставки:
2012 – «Монна Ліза», Люблін, Польша
2011 – «Корозія», Detenpyla Gallery, Львів
2004 – «Холодне серце», Краєзнавчий музей, Дрогобич.
2004 – центр «Polonja», Краків (Польша).
2004 – Вроцлав (Польша).
2003 – Zamek Kazimierzowski, Пшемисль (Польша).
1998 – Картинна галерея, Дрогобич.
1997 – «Мета – Трансформація», Палац мистецтв, Львів.
Член Національної спілки України з 1994 року. Живе і працює у Львові.
Мистецька галерея Гері Боумена
Львів, Наливайка, 18