З 17.01 - 11.02 в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків проходить виставка, присвячена пам'яті відомого японського каліграфа Рюсекі Морімото (3 серпня 1940 - 13 грудня 2017).
Морімото знаний як талановитий майстер і невтомний популярізатор мистецтва каліграфії. Численні виставки майстра у багатьох країнах світу знайомили глядачів з складним і вишуканим мистецтвом сьодо - "шляху письма". В 2002 році Морімото подарував Національному музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків 26 робіт, які музей показував на персональних виставках художника.
У своїх спогадах про виставки Рюсекі Морімото Ольга Петрова, художниця, мистецтвознавця, професор Національного університету«Києво-Могилянська академія» відмічає: "Роботи сенсея Морімото з їх орнаментальністю і водночас конструктивністю занурюють свідомість глядача в ауру таємниці. Словесний знак – ієрогліф, написаний майстром, сприймається як нерозгаданий інтригуючий лабіринт, що подразнює уяву. Як символ, каліграфічний знак багатозначний і невичерпний для вдумливого глядача. Він – тайна, яка, на думку Оскара Уайльда, "залишається дорогоцінною не лише для богів, але й для тих, хто молиться".