Проект виставки
Ернст Барлах – Кете Колльвіц: Долаючи межі існування
23 лютого - 1 квітня 2018 р. у Національному художньому музеї України в Києві.
І ось привабливі образи нового майбутнього з'являються у мого узголів'я. Поки що нерухомі, але божественно прекрасні, поки що дрімаючі, але той, хто їх розбудить, створить нове, краще обличчя світу. (Ернст Барлах, 1908)
Ернст Барлах
Тепер я розумію, в якій ілюзії прожила ці всі роки – вважала себе революціонеркою, а була всього лиш еволюціонеркою. (Кете Колльвіц, 1921)
Кете Колльвіц
Місія
Для Ернста Барлаха та Кете Колльвіц творчість була внеском у формування та конструювання майбутнього. І сьогодні – в загальному міжкультурному діалозі ми шукаємо цінності, ідеї та шляхи створення удосконаленого світу.
Митці
Двоє німецьких митців Ернст Барлах (1870 - 1938) і Кете Колльвіц (1867 - 1945) завжди тягнулись душею до культурного регіону, котрий мав значний вплив на їхню творчість. Взаємодія і діалог культур, які почались сто років тому, знайшли відображення в їх роботах. Саме вони і лягли в основу даного проекту.
Кожен з митців поставив у центр свого мистецтва людину та зобразив її у могутніх творах. Їхні роботи зачіпають за душу і сьогодні. Проте найбільшою їхньою заслугою була все ж таки безустанна боротьба за мир.
Про виставку:
Проект
Проект face art - face future приурочений до виставки німецьких експресіоністів Ернста Барлаха і Кете Колльвіц в Національному художньому музеї України у Києві. Представлені на виставці 41 скульптурна робота, в тому числі і монументальні «Ширяючий ангел собору Гюстров» і «Жебрак» Ернста Барлаха.
Також на експозиції представлено 115 малюнків і графічних робіт з музейних та приватних колекцій Німеччини відображають основні етапи творчого шляху обох митців. Ілюстрована хронологія, що супроводжує виставку, охоплює період з 1867 по 1945 роки і відтворює той історичний контекст, в якому жили і працювали Барлах і Колльвіц.
Понад сто років розділяють нас з епохою Барлаха і Колльвіц. А що ж пов'язує нас з творами цих авторів? Які ідеї митців актуальні і донині? Чи залишаються значущими й досі поняття буття та якості людського існування – чи усе зводиться лише до користолюбства і споживання? Що ми вкладаємо у поняття «сталість і розвиток»? Якщо задати ці питання самому собі, то стане очевидним, що твори двох авторів не залишаються частиною минулого - навпаки, вони зберігають свою актуальність й досі.
Face art - face future задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку «Ернст Барлах - Кете Колльвіц. Долаючи межі існування». Митці та арт-медіатори з Гамбурга та Києва співпрацюють з мистецьки-заангажованої молоді над розробкою і створенням нових медіальних та комунікативних меседжів.
Більше інформації :
В рамках виставки відбудеться освітній проект Face art – face future для творчої молоді Києва.
Face art – face future задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування».
Як це було в Мінську:
До участі запрошується молодь, віком від 16 до 21 років.
Учасникам пропонується долучитися до однієї із двох команд – відео-артистів та арт-медіаторів, які стануть посланцями виставки. На кожну команду чекатиме 5-денний воркшоп із досвідченними викладачами та художниками під час якого медіатори створять власний перформанс-презентацію творчості Барлаха та Колльвіц, а відео-художники поїдуть до Харкова, де знімуть відеороботи, які братимуть участь у справжній виставці.
Термін подачі заявок: до 18 лютого 2018!
Деталі та умови:
Проект був розроблений Товариством Ернста Барлаха у Гамбурзі.
Виставка і проект face art – face future у Києві реалізована в співпраці з Національним художнім музеєм України, Інститутом міжнародних відносин у Штутгарті (ifa), Goethe-Institut в Україні і арт-галереєю BURSA в Києві за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччини.