Наверх
Меню
Меню
Новость
23/12
Презентація інсталяції «ТРАВМА» в галереї America House
656A1170_727x485.jpg
656A1170_727x485.jpg

Презентація інсталяції «ТРАВМА» в галереї America House

Відбулася презентація інсталяції із серії «ТРАВМА» художника Лери Літвінової в галереї America House в рамках проекту «B POSITIVE». «ТРАВМА» - це дискурс з питань взаємовідносин у суспільстві, це питання до кожного: чи бачимо ми людину перед собою, не дивлячись на броню страху, невігластва і упередженості.

Важка хвороба, фізіологічні особливості, релігійні, соціальні та інші відмінності - все, що робить людину, умовно, не такою як усі, виділяючи її і, частіше за все, виносячи за рамки загальноприйнятих понять комунікацій в суспільстві. Мистецтвознавець Леонора Янко каже: «Проект «B POSITIVE» стосується проблеми боротьби зі СНІДом і дискримінації ВІЛ-позитивних людей, охоплюючи це питання, тема інсталяції Лери Літвінової є ширшою, ніж проблематика фізичних хвороб. Вона про співчуття і так само про «травми» душевні і духовні, які є невидимі, але від цього не менш потребують уваги».

Розглядаючи поняття «таврування» або «стигми» як соціального або культурного процесу, поняття стигматизації виступає як суто моральна проблема суспільства. Художник ставить запитання про відкритість людини до сприйняття іншої особистості з її специфічними рисами будь-якого характеру, адже унікальність людини в її не ідеальності.

Лера Літвінова коментує з приводу першої презентації арт-інсталяції «ТРАВМА»: «Інсталяція складається з майже 200 вертикальних білих тростин висотою до 3 метрів, що ростуть із землі, створюючи відчуття прогулянки по лісу зі стрункими деревами. Підніміть голову, і ви побачите унікальну вершину кожного з них. Тростини піднімаються так, як ніби вони є людьми. Таким чином, я підкреслюю, що ми всі однакові і всі різні одночасно. Тростини візуалізують ритмічний рух, який робить суспільство, і нагадує тих з нас, які стали опорою для інших людей».

Також в рамках відкриття проекту «B POSITIVE» Лера Літвінова представила нову роботу - «Портрет». Твір є абстрактним портретом соціуму, написаним з ракурсу моральних, емоційних, соціальних і етичний суджень - узагальнений погляд, з метою дати мотив глядачеві побачити загальну картину, опинитися над проблемою. Л.Літвінова в «Портреті» розмірковує про суспільство як єдиний організм - цілісний об'єкт з достоїнствами і недоліками, з прогресивними проривами і збоями, проводячи аналогію з особистістю людини і нагадуючи про наші недосконалості в контексті наших же особливостей. Це заклик до толерантності і прийняття друга. Об'єктивізація - ось основний мотив роботи «Портрет», спроба абстрагування, переходу в загальне для можливості гасіння невмотивованих страхів і суджень.

Лера Літвінова про створення інсталяції «ТРАВМА»: «Я висловлюю подяку інтернет-порталу декоративно-оздоблювальних матеріалів vmtrade.com.ua. і компанії «Барви Колорит» за допомогу при створенні інсталяції, а також особисто Андрію Яремко за допомогу з інженерними рішеннями».

Побачити інсталяцію «ТРАВМА» і картину «Портрет» Лери Літвінової Ви зможете до 30 грудня 2017 року в галереї Американського дому в рамках виставки «В POSITIVE».

Адреса: м. Київ, вул. М. Пимоненка, 6, галерея Американського дому.  Вхід вільний. З собою мати паспорт або посвідчення водія.

 

 

 

 

 

 

 

комментарии
ТОП Новость
24/05

На підтримку Збройних сил України Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) запустив онлайн-виставку «Україна і українці» з фотографіями українців у традиційному вбранні минулих століть.   Виставка ...

21/05

  Український Дім у Києві презентує виставку плакатів, створених українськими митцями у дні війни   9 плакатів українських митців у форматі масштабних полотен широкоформатного друку ...

Календарь
28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **