Наверх
Меню
Меню
Событие
15/09
Мистецька галерея Гері Боумена запрошує на відкриття виставки живопису ВАЛЕРІЯ і ЮРІЯ БАСАНЦІВ
плакат копия.jpg
плакат копия.jpg

Мистецька галерея Гері Боумена запрошує на відкриття виставки живопису ВАЛЕРІЯ і ЮРІЯ БАСАНЦІВ

15 вересня о 18.00 Мистецька галерея Гері Боумена запрошує на відкриття виставки живопису ВАЛЕРІЯ і ЮРІЯ БАСАНЦІВ.

Басанець Валерій Лукич (1941). Закінчив Одеське художнє училище, відділення малярства (1963). Працює в галузі живопису, графіки скульптури. Член НСХ України. У 60-х роках увійшов до групи молодих художників неформального напрямку, діяльність яких виразно позначилась на розвиток одеського образотворчого мистецтва. Один з фундаторів "Групи "Човен" (1993) та творчого об'єднання "Мамай" (1998).

 

Басанець Юрій народився 3 травня 1994 року у Львові. Навчався у художній школі ім. Новаківського. Закінчив коледж ім. Труша, факультет графічний дизайн. Зараз навчаєтьчся на 6 курсі ЛНАМ, також на факультеті графічного дизайну. З дитинства перебував у мистецькому оточенні, мав честь бути знайомим з відомими українськими художниками як: Петро Гулин, Дмитро Парута, Віктор Маринюк, Сергій Савченко, Андрій Ментух, Олександр Стовбур, Володимир Цюпко. Це зробило певний вплив на його виховання та сприйняття мистецтва.

 

"Життя художника будується безліччю фактів, що змушують його час від часу повертатись у прийдешні роки і шукати там певні символи, ознаки, відчуття і, навіть, натхнення... Живопис - це притулок дія візуальних образів і вражень. Це територія особливого психологічного стану, проект відображення втраченого. Це територія досконалого, зачарованого світу і дійсності. Він посилює емоційну та змістовну міфологізацію життя, надає йому відчуття цінності й значущості."

Валерій Басанець.

Мало хто знає, що в 60-ті, накопичення мистецького досвіду В.Басанця розпочиналося з абстракції. На той час він був єдиним нефігуративістом в Одесі. Але ж, з роками, акуратно обходячи його привабливі екзерсиси, перекочував в галузь умовно- фігуративного живопису. Образний стан його творів поступово зміцнювався метафізичними ідеями, а змістовність фокусувалась у діапазоні складних відчуттів умоглядного настрою, який повертав до інших джерел, інших змістовних цінностей. Мистецтво почало відтворювати ірреальні горизонти буття, царину споглядальності й меланхолії. Там були відсутні конфлікти й протиріччя, душа натхненно жила в рівновазі і спокої. Екзістанційний підтекст внутрішньої ситуацій, який відтоді став головним наголосом, своєрідним рефреном творчості Басанця, ще більше відсторонював від реального, зміцнював право існування поза межами й залежністю тривіальної дійсності, пануючих смаків, свавілля обставин. Адекватно цим настроям трансформувалася й мова мистецтва. Мінімальна кольорова палітра підпорядковувалась витонченій системі тонових нюансів. Звідси - домінанта колориту, яка стала головною емоційною ознакою його живопису. Силуетні варіації форми і об'ємів примножували образне значення просторового сфумато, підкреслюючи ірреальність мотивів, умоглядність настроїв, певну мотивацію тем і сюжетів. Відтоді творчість Басанця підкорилася єдиному руху, єдиному і цілісному канону - вишуканій візуальній каліграфії живописних, графічних і пластичних ідей.

Складна система авторської мови несе печатку його власної біографії, але не розкриває протокол життєвих дат. Це інформація відчуттів. Інформація передчуття душевних реакцій і прихованих відгуків на те, що діється сьогодні й занурене у часі. Подібна завуальованість і, навіть, міфологізація власного "я" виявляє певні риси дуалізму в характері митця, потаємність його умислів і, навіть, природу спілкування. Він зовсім не прагне впустити іншого у світ власного буття, а залишає його в означених межах, вигаданого міфу, чарівність якого перетворює банальне життя на легенду. Разом з тим, естетика, що обгорнула цей міф у незвичайну візуальну форму, створила певну установку, яка підкорює своїм сценарієм реакцію глядача. Він змушений погодитися з ним, повірити існуванню ірреальної дійсності, яка народжена не стільки прагматикою розуму, скільки загадковою силою натхнення, вражень і уяв.

Тетяна Басанець

 

Вернісаж виставки відбудеться 15 вересня о 18:00.

Виставка доступна з 15.09 до 8.10. 2017.

Адреса: Мистецька галерея Гері Боумена

Львів, Наливайка 18

                                                                                                                     

комментарии
Календарь
28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **