Наверх
Меню
Меню
Событие
03/09
BIRUCHIY 017 або “Біг по воді...”
1. Франко Ариаудо, фрагмент из презентации проекта BASILISK.png
1. Франко Ариаудо, фрагмент из презентации проекта BASILISK.png
5. Жанна Кадырова и Денис Рубан.jpg
5. Жанна Кадырова и Денис Рубан.jpg
8. Юрий Коваль. BIRUCHIY 016.JPG
8. Юрий Коваль. BIRUCHIY 016.JPG
7. Юрий Ефанов. BIRUCHIY 016.JPG
7. Юрий Ефанов. BIRUCHIY 016.JPG
1. Франко Ариаудо, фрагмент из презентации проекта BASILISK.png
5. Жанна Кадырова и Денис Рубан.jpg
8. Юрий Коваль. BIRUCHIY 016.JPG
7. Юрий Ефанов. BIRUCHIY 016.JPG

BIRUCHIY 017 або Біг по воді...”

03 – 17.09.2017

 

12-й рік міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY збирає сучасних українських та зарубіжних художників для обміну професійним досвідом в сфері актуального мистецтва, здобуття однодумців та нових можливостей для творчої взаємодії.

 

“Біг по воді...” – це алегорія й одночасно рефлексія на сформовану політичну, економічну та соціо-культурну ситуацію в світовому співтоваристві, яка надає неосяжний простір для художнього дослідження. – коментує комісар симпозіуму Геннадій Козуб – І багато в чому завдяки заданій темі, в цьому році проект обіцяє бути особливо цікавим, насиченим, ще більш лабораторним”.

 

Франко Аріаудо. Фрагмент з презентації проекту BASILISK

У 2017 р. арт-резиденцію BIRUCHIY відвідають близько 30 сучасних авторів з України, Росії, Італії та Німеччини, а також українські й зарубіжні мистецтвознавці і куратори.

Традиція міжнародного партнерства, що сприяє інтеграції сучасного мистецтва України у світовий контекст, продовжиться в цьому році проектом RESÒ / Lab, організованим спільно з Міжнародною мережею арт-резиденцій та освітніх програм RESÒ. Так, художник з Італії Франко Аріаудо (Franco Ariaudo) почне роботу над довгостроковим проектом BASILISK, що складатиметься з комплексу фізичних і ментальних заходів, спрямованих на розвиток різноманітних засобів навчання технікам бігу по воді.

 

Наташа Юдіна. Об'єкт з інсталяції “Великий Сибірський Союз “Ікла й кулаки”. BIRUCHIY 016.

Фото: Ярослав Солоп

Художники з Росії – Наташа Юдіна (Томськ), яка отримала широку популярність як автор “хутряного Леніна” і провокатор, гостро рефлексуючий на політичні та соціальні зміни в суспільстві, та Юрій Шабельніков (Москва) – учасник відомого товариства кінця 80-х “Мистецтво або смерть”, автор курсу “Актуальні практики сучасного мистецтва” в “Вільних майстернях” при Московському Музеї Сучасного Мистецтва, продовжать роботу по дослідженню руйнувань радянської спадщини, її фатальних символів та відображенню в повсякденному житті суспільства.

 

Юрій Шабельніков. Стікс впадає в Каспійське море. Інсталяція. BIRUCHIY 016.

Фото: Катерина Бучацька

Куратор Сергій Канцедал (Турин) і художник Мітя Чуріков (Берлін) презентують результат художньо-дослідницького проекту “Something I want to tell you about this place”, розпочатого навесні 2016 р. та спрямованого на виявлення впливу джентрифікації безпосередньої локації резиденції BIRUCHIY на саме місце, культурний розвиток регіону та твори художників, що там працюють.

 

Група проекту “Something I want to tell you about this place” – Мітя Чуріков (Берлін), Георгій Потопальський  (Київ), Антон Лапов (Київ), Віталій Кохан  (Харків), Ларіон Лозовий  (Київ), Міколь Рубіні  (Мілан), Сергій Канцедал (Турін).

Фото: Катерина Муромцева

 

Вперше в цьому році відвідають BIRUCHIY активний учасник становлення “Київського ар'єргарду” Матвій Вайсберг та відомий український живописець Владислав Шерешевський.

Також, вперше братимуть участь в резиденції засновник необарокової течії в нефігуративному живописі, заслужений діяч мистецтв України, професор Національної Академії мистецтв України Володимир Будніков і Влада Ралко, яскрава й експресивна представниця українського сучасного мистецтва.

 

Олекса Манн. Процес роботи на резиденції BIRUCHIY 016.

 

Учасниця 55-ї бієнале у Венеції Жанна Кадирова цієї осені представить проект “Розмальовки”, розпочатий на резиденції BIRUCHIY MAY 017 разом з художником та графічним дизайнером Денисом Рубаном. Прості пейзажі добре відомих локацій, на яких створювалися роботи учасниками резиденції протягом 12 років. Особи тих, хто всі ці роки допомагав авторам створювати арт-об'єкти, інсталяції та перформанси.

 

Жанна Кадирова, Деніс Рубан. Зпроекту “Розмальовки”. Цифровий друк. BIRUCHIY 016.

 

Художник Юрій Єфанов та куратор Наталія Маценко в рамках резиденції планують зйомки документального фільму-портрета одного із засновників і комісара проекту Геннадія Козуба, який стосується історії створення й розвитку унікального явища в культурі України, резиденції BIRUCHIY.

 

Юрій Єфанов. Знімальна група і борсук. Полотно, акрил. 140 ˣ 100 см. BIRUCHIY 016.

Також в Міжнародному симпозіумі сучасного мистецтва BIRUCHIY 017 братимуть участь Apl 315 (Одеса), Назар Білик (Київ), Артем Волокітін і Тетяна Малиновська (Харків), Закентій Горобйов (Київ), Володимир Гуліч і Настя Лойко (арт-група Artzebs, Запоріжжя), Юрій Коваль (Львів), Олекса Манн (Київ), Анна Миронова (Київ), Юрій Пікуль (Київ), Марія Прошковська (Київ), Іґнат Соломко (Київ), Андрій Стегура (Ужгород), Ельміра Шемседінова (Київ), Володимир Яковець (Черкаси) та Аліна Якубенко (Київ).

 

Юрій Коваль. Мертвим ставлять пам’ятники. Полотно, олія. 120 ˣ 80 см. BIRUCHIY 016.

 

Про RESÒ

 

RESÒ (reso-network.net) – Інтернаціональна мережа арт-резиденцій і освітніх програм, що виникла у 2010 р. в результаті колаборації низки провідних арт-інституцій в Турині та П'ємонті. Мета цього проекту полягає в підтримці соціального й культурного обміну за допомогою мобільності митців і кураторів в глобальному арт-просторі. Резиденція українських митців в Італії проходить за підтримки Cittadellarte-Fondazione Pistoletto –італійської арт-інституції, заснованої в 1998 р. всесвітньо відомим художником Мікеланджело Пістолетто (Michelangelo Pistoletto).

 

Про BIRUCHIY

 

Наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006 р., є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 12 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів і 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Росії, Великобританії, США, та ін.

комментарии
Календарь
28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **