Наверх
Меню
Меню
Событие
18/11
В Mystetska Zbirka Art Gallery відомий український художник Матвій Вайсберг покаже свій «Бестіарій»
in art 5.jpg
in art 5.jpg

В Mystetska Zbirka Art Gallery відомий український художник Матвій Вайсберг покаже свій «Бестіарій»

Виставка «Бестіарій» – це роздуми про світ шляхом проведення аналогій з тваринами, пошук розгадки між світом тілесним і духовним. У Середньовіччі бестіарієм називали збірник зоологічних статей. Автори бестіаріїв за допомогою образів риб, птахів, звірів втілювали поняття релігії і моралі. Вони вірили, що кожна жива істота має своє призначення, а світ – це арена боротьби між добром і злом. Так і в проекті Матвія Вайсберга «Бестіарій» глядач за допомогою алегорій зможе по-новому поглянути на себе і власний шлях.

 

Матвій Вайсберг представив картини тварин різних періодів. Художник розповідає, що ідея створити свій «Біблійний зоопарк» народилася давно, разом з живописним циклом «Сім днів» (1999 рік). Матвій Вайсберг виділяє «День п'ятий» і «День шостий», коли, згідно з біблійною традицією, створені живі тварини, в окремий цикл. У результаті цей цикл розтягнувся на роки і навіть десятиліття і склав багато десятків робіт, що зображують риб, птахів і звірів.

 

Дві роботи, написані ще в 90-х на полотні, показують давню, історичну частину циклу. Нова частина зроблена частково на фільонках старих дверей, частково на круглих дощечках від піци, подарованих автору друзями для різноманітних мистецьких потреб.
Також на виставці представлені роботи із серії «Британський музей», створені під враженням від відвідування автором Британського музею в Лондоні, особливо від побачених там улюблених з дитинства по репродукціям фризів Парфенона. Технічно ці роботи об'єднує майже скульптурна рельєфність. Скульптура в живописі – давня тема автора, для виконання якої він винайшов власну техніку, використовуючи рельєфну акрилову пасту і традиційний живопис.

 

«Це дуже глибока філософська виставка. Упевнений, вона подарує глядачеві унікальний духовний і естетичний досвід», – коментує директор галереї« Мистецька збірка »Максим Волошин.


Про художника. На сьогоднішній день відбулося понад 50 персональних і групових виставок Матвія Вайсберга, у тому числі в Національному музеї українського мистецтва, Київському музеї російського мистецтва, Музеї сучасного мистецтва (Одеса), Черкаському художньому музеї, Музеї Берлінської стіни в Берліні, Українському інституті Америки в Нью-Йорку, Європейському домі в Лондоні. Разом з критиком Андрієм Мокроусовим Матвій Вайсберг розвинув концепцію художнього ар'єргарду, який і представляє в своїй творчості. Не усвідомлюючи себе релігійним художником і віруючою людиною, Вайсберг постійно звертається до біблійної тематики. У 2014 році він створив знаковий концептуальний проект «Стіна», як реакцію на соціально-політичні події в Україні. Проект «Стіна» виставлявся в Києві, Лондоні, деякі елементи - в Берліні, Нью-Йорку, Лос-Анжелесі. У березні 2015 року виставка «Стіна» відкрилася у Сеймі Республіки Польща у Варшаві.

Mystetska Zbirka Art Gallery
м. Київ, ул. Терещенківська, 13, вхід в арку 2-й двір.
Тел.: +380961143667, +380501364737, +380442341427
E: info@artzbirka.com / www.artzbirka.com

Mystetska Zbirka Art Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Mystetska Zbirka об'єднує класику і сучасність, експеримент і традицію, авангард і реалізм. Галерея слугує простором для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів. Місія галереї: популяризація українського мистецтва в Україні та світі. Максим і Юлія Волошини активно представляють українське мистецтво за кордоном, сприяючи його інтеграції в європейські культурні процеси. У лютому 2014 Максим і Юлія презентували проект «Україна. Архетип свободи » у Відні в культурно-виставковому центрі Novomatic Forum. У проекті були показанні роботи 15 найкращих українських художників, які втілили у своїй творчості принцип свободи. У квітні 2015 року за ініціативи галереї був організований перший український арт-тур на острів Кіпр під назвою MAKE ART NOT WAR. У проекті взяли участь сім провідних художників, які представили свій погляд на війну і мир в Україні зокрема і в історичному контексті в цілому.
Засновники галереї Максим і Юлія Волошини активно підтримують сучасних молодих українських художників і колекціонують їх роботи. У 2015 році Максим і Юлія увійшли до ТОП 30 українських колекціонерів за версією Forbes, і стали наймолодшими в цьому рейтингу.
У цьому ж році Максим і Юлія увійшли ще в один рейтинг українського Forbes: 30 успішних українців, яким ще не виповнилося 30.
 

комментарии
Календарь
28/05

28 травня о 14.00 у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкривається виставка «Жива скарбниця київського розпису. Сучасні тенденції», присвячена Дню Києва. Це ...

ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **