Наверх
Меню
Меню
Событие
09/09
Виставка графіки Євгеніі Петренко "Ключі від саду"
in art 1.jpg
in art 1.jpg

Виставка графіки Євгеніі Петренко "Ключі від саду"

           

 Є художники, котрі, оберігаючи свій життєвий простір від суєти, створюють світ тиші і душевного комфорту. Він існує як оаза, в якій оновлюється серце. Женя Петренко – графік, іконописець, дизайнер – тільки в такому середовищі виявляє всю глибину свого естетичного покликання: бачити і відтворювати красу. Це покликання обумовлене двома могутніми потоками – сповідуванням християнських цінностей і самобутнім художнім талантом. Різноманіття жанрових і сюжетних уподобань художниці мають підгрунтям одне почуття – це ніжність, з якою вона на папері чи полотні фіксує своє захоплення світом і передає його глядачам. Мадонна з Немовлям, букет тюльпанів, стара яблуня, Янгол, інші  персонажі її творчості створюють атмосферу дружньої бесіди і наповнюють душі любов'ю. Євгенія, істинна послідовниця святого і поета Франциска Асізького, може сказати, як і він: «… сестра моя яблуня, брат мій ряст…» В її житті є свої «Квіточки». Вона дбайливо вирощує їх на підвіконні, в грунті, та особливої неповторності набувають вони під її пензлем, пером чи олівцем. Все, що вона створює, має присмак радісної легкості. Складається враження, що поняття «творчі муки» і «спротив матеріалу» невідомі автору. І тільки сама художниця знає, скільки пошуків, праці і терпіння вкладено в цю мистецьку культивацію. І гілля її творчості - будь то малюнок, фреска, ікона, коллаж, монотипія, фото, вишивка, лялька, робота з дітьми –  благословляється квітами і плодами.

         Нова, лірична, серія графіки Євгенії Петренко спонукає глядача дивитися очима художника на природу як на мистецтво. Великий сенс буття проявляється в часткових, незначущих сюжетах, - таке трапляється в лаконічній ємності японської поезії. До того ж, Євгенії властива парадоксальність предметно-образно-смислових співставлень. Як на цьому листі - зображення старої дуплистої яблуні, в тріщинах і лишайниках, дивним чином нагадує про відродження. А ось  сухий корч своєю формою дисонує з первоцвітом. В іншій композиції тендітні бубляхи гіацинтів ніби з зусиллям вириваються з відмираючих цибулин. Малюнок тюльпанів з облітаючими пелюстками в ахроматичній подачі захоплює мажорністю ліній.

         На перший погляд манера художниці проста – реалістичне, з натури, зображення рослин і предметів. За жанром – натюрморт. В цьому випадку хочеться використати його англійське визначення – «тихе життя». А от з технікою Євгенія есперементує, кожного разу винаходячи щось нове, розширюючи можливості графічних виразних засобів. Поряд з гуашшю і аквареллю вона використовує кольорову туш, заливку з елементами монотипії. Почуття міри дозволяє їй гармонійно співставляти лінію з мазком, контрастну насиченість кольору з делікатністю тонових нюансів. Акцентно-скрупульозна деталізація, до якої вона часто вдається, не заважає сприйняттю загальної форми, а підкреслює її.

         В історії образотворчого мистецтва зображення дерев, квітів, плодів не дивина - адже перше, що побачила Богом створена людина, був Рай. Емоційні і асоціативні, естетично вивірені роботи Євгенії Петренко дозволяють глядачеві не сприймати його втраченим.

                                                                                                     Люда Ковальчук,

художник, мистецвознавець.   

комментарии
Календарь
ФОРМА ОБРАТНОЙ СВЯЗИ
Проверочный код *
Восстановить пароль
Для восстановления пароля введите адрес электронной почты, указанный Вами при регистрации. Вам будет отправлено письмо с дальнейшими рекомендациями.
Если у Вас возникли вопросы, свяжитесь с нами по телефону: 044-331-51-21
Авторизация
Регистрация
* Обязательно для регистрации на ресурсе
** Обязательно для выставления лотов
Пароль должен иметь длину не менее шести знаков; содержать комбинацию как минимум из трех указанных ниже знаков: прописные буквы, строчные буквы, цифры, знаки препинания; не должен содержать имени пользователя или экранного имени.
Проверочный код
правила ресурса *
условия аукциона **