Морозова О. Квітне льон.Варіації на тему 1. 2014. Полотно, олія. 80х80
Спільні виставки двох художників – явище не поодиноке. Зазвичай разом виставляються митці, котрих поєднують не тільки творчі, а й дружні чи родинні стосунки. А от історія виставки «Краєвид у подвійному світлі» розпочалася зі знайомства Ольги Морозової і Мар’яна Луніва тільки після того, як виник задум проекту. Бо набагато важливіше, коли художники співпадають в інтенсивності творчого темпераменту, мають схожі жанрові уподобання, сповідують одні і ті ж естетичні принципи. Тоді створюється не просто експозиція, - створюється простір для двох різних творчих індивідуальностей. І цей простір не має бути механічним поєднання їхніх робіт, а гармонійним виявом і укрупненням художніх прийомів кожного з них. В результаті виникає продуктивний мистецький діалог, що завершується виставковим симбіозом: контрастуючи чи мирно співіснуючи в єдиному експозиційному просторі, художники органічно підкреслюють особливості і достоїнства полотен один одного.
Коли я стала розповідати талановитому художнику і моїй давній (спасибі їй) колєжанці Люді Ковальчук про задум нової виставки для двох художників, вона мене перервала: "Запроси третього! Бо двох виставляти занадто складно!" Те, що це дійсно нелегко, я переконалася під час підготовки виставки "Diptichos " (Ірина Єремеєва, Борис Фірцак). Звичайно, на трьох - і звичніше, і простіше, і, зрештою,традиційніше. Та, окрім складнощів, процес підготовки виставки для двох - надзвичайно цікава, інтригуюча і, я б сказала, азартна гра, в якій результат передбачити важко: він стає відомий тоді, коли бачиш реакцію глядачів. Створюється не просто експозиція, - створюється простір для двох різних творчих індивідуальностей. І цей простір не має бути механічним поєднанням (хай, навіть, вдалим) їхніх робіт, а гармонійним виявом і укрупненням художніх прийомів кожного.
Лунів М. Ліс-2. 2011.Полотно, олія. 80х60
Спільні виставки двох художників - явище не поодиноке. Зазвичай разом виставляються митці, котрих поєднують не тільки творчі, а й дружні чи родинні стосунки. А от історія дуетної виставки "КРАЄВИД У ПОДВІЙНОМУ СВІТЛІ" розпочалася зі знайомства ОЛЬГИ МОРОЗОВОЇ і МАР’ЯНА ЛУНІВА тільки після того, як виник задум проекту. Бо, як на мене, - набагато важливіше, коли художники співпадають в інтенсивності творчого темпераменту, мають схожі жанрові уподобання, сповідують одні і ті ж естетичні принципи. І тоді виникає продуктивний мистецький діалог, що завершується виставковим симбіозом: контрастуючи чи мирно співіснуючи в єдиному експозиційному просторі, художники органічно підкреслюють особливості і достоїнства один одного.
Щиро запрошуємо на вернісаж, який відбудеться 1 липня 2015р. о 17 год. за адресою: вул. Саксаганського, 97 (музей Лесі Українки).
Майя Чумак, куратор, завідуюча сектором експозиційної і виставкової роботи. Тел.: 097 327 28 25.
ОЛЬГА МОРОЗОВА – живописець, член Національної спілки художників України. В чотирнадцятирічному віці стала лауреатом і стипендіатом програми Українського фонду культури «Нові імена». В 1998 р. закінчила НАОМА, де навчалася в майстерні пленерного живопису видатного українського художника Василя Забашти. Ще студенткою розпочала виставкову діяльність. Наразі в її творчому доробку більше десяти персональних виставок в Україні і поза її межами та участь в тридцяти групових виставках. По закінченню Академії мала ексклюзивний контракт з галереєю «Art East» (1998-2000 рр., Київ, Україна). У 2000-2003 рр. співпрацювала з галереєю «U zlateho kohuta» (Прага, Чехія). В 2012 - 2013 – контракт з датською галареєю «Tornby». Роботи зберігаються в Національному музеї-заповіднику «Софія-Київська», НАОМА, приватних колекціях України, Англії, Франції, Італії, США, Чехії, Перу
МАР’ЯН ЛУНІВ – живописець, графік, дизайнер – народився у1968р. на Прикарпатті. В 1992 р. закінчив Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника (художньо-графічний факультет). Наразі мешкає в Києві. До 2010 р. плідно працював у сфері дизайну. На сьогодні його творче кредо активно і цікаво втілюється в жанрі живопису, який був представлений на десяти персональних і понад двадцяти групових виставках в Україні та закордоном. Окрім безпосередньо творчої роботи є автором, співавтором і активним учасником соціально-значимих мистецьких проектів в Україні, Європі і США. Роботи зберігаються в галереях та приватних збірках України, США, Японії, Канади, Бельгії, Швейцарії та Греції.